Vietnamas iš Rygos

vietnamas14Vietnamas – tai valstybė pietryčių Azijoje. Šalis ribojasi su Kinija, Kambodža ir Laosu. Vietnamo krantus rytuose skalauja Pietų Kinijos jūra. Šalies pavadinimas Viet Nam yra naudojamas nuo 1802 m. Vietnamas dažnai vadinamas Raudonojo Drakono šalimi.

 

Vietnamas – kalnų ir upių šalis, čia gausu miškų, vyrauja tropikų augmenija. Aukščiausia šalies viršukalnė – Phan Xi Păng kalnas (3143 m). Vietnamo pakrantėje – puikūs smėlio paplūdimiai. Ties Vietnamo pakrante yra vaizdingoji Halongo, arba Nusileidžiančiojo drakono, įlanka, kurioje – per 3000 salų ir iš vandens išnirusių įvairių formų uolų. Gamtos turtai – tai Vietnamo vizitinė kortelė, viliojanti turistus.

 

Vietnamo teritorija iš šiaurės į pietus nusidriekusi daugiau nei 1600 km, o siauriausioje vietoje šalies plotis tėra 50 km. Šalies kranto linija, neskaitant salų, yra nutįsusi daugiau nei 3200 km.

 

Vietnamo klimatas yra palyginti švelnus. Čia per metus išauginami trys ryžių derliai. Sakoma, jog ryžių dėka vietnamiečiai nugalėjo prancūzus, o vėliau ir amerikiečius. Ryžiai – pagrindinė Vietnamo žemės ūkio kultūra. Vietnamiečiai iš ryžių gamina įvairiausius patiekalus. Šalies ryžių aruodas – tai Mekongo upės delta, kurioje auginami ryžiai ir kitos žemės ūkio kultūros.

 

Mekongo upę šalies gyventojai vadina Devynių Drakonų upe. Čia verda gyvenimas: laiveliais vietnamiečiai ne tik plaukia, bet ir prekiauja bei gyvena. Mekongo upės deltoje daugybė namelių ant polių – tai skurdžių būstai.

 

Šiaurės Vietnamas daugiau nei tūkstantmetį priklausė Kinijai, dėl to šioje šalies dalyje kinų kultūros įtaka smarkiai juntama. Taip pat Vietnamo kultūros formavimuisi įtakos turėjo prancūzų kolonizatoriai, valdę kraštą XIX a.

 

XX a. Vietnamą siaubė nesibaigiantys karai su japonais, prancūzais, amerikiečiais – karai truko 35 metus. 1954-1975 m. šalyje vyko karas tarp Šiaurės ir Pietų Vietnamo. Pastarąją pusę palaikė JAV. Karą laimėjus Šiaurės Vietnamui šalyje buvo įvestas komunistinis režimas. 

 

Raudonojo Drakono šalimi vadinamas Vietnamas turistus stebina natūraliu gyvenimu. Senove alsuojantys architektūros paminklai, budistų šventyklos, skurdūs Mekongo upės deltos nameliai ant polių – ne taip seniai keliautojams atsivėręs Vietnamas (iki 1989 m. šalis buvo izoliuota nuo pasaulio) dar nespėjo nusipudruoti turistams patrauklaus veido.

 

Vietname yra džiunglių, puikių smėlio paplūdimių, kalnų, kroklių, unikalių tropinių augmenijos parkų. Šiltas klimatas, malonūs, išskirtinai paslaugūs, bet neįkyrūs žmonės, neįprastas vietinių gyvenimo būdas, azijietiškas, prancūziško šarmo turintis maistas, nuostabūs rankdarbiai vilioja keliautojus į šią Pietryčių Azijos valstybę.

 

Vietnamas karo metu buvo padalintas į dvi dalis – šiaurinę ir pietinę; ir šiandien šios dalys – tarsi atskiros valstybės: šiauriečiai gyvena skurdžiau, jų vidutinė mėnesio alga – 50 dolerių, o pietiečių – 100 dolerių. Šiaurėje vyrauja budizmas, pietuose – krikščionybė. Šiaurinėje dalyje klimatas šaltesnis, pietuose – tropinis, tad čia ryžių derlius nuimamas net tris kartus per metus (šiaurėje – du).

 

Vietnamo kavinėse valgyti pigu: už karštą patiekalą, sultis, desertą, kavą sumokėsite 20 litų. Galima rasti ir užkandinę, kurioje sočiai prisikirsi ir už penkis litus. Žuvis ar mėsa dažniausiai kepama ant žarijų, daržovės troškinamos.

 

Gyvates vietiniai gyventojai augina brangiems restoranams. Kobros auginamos specialiose fermose Mekongo deltoje. Čia jos – delikatesas. "Sako, kad vietnamiečiai ir šuniukus augina maistui:šuniena – irgi delikatesas, ypač šiaurėje, kur esama specialių šunienos patiekalų restoranų."

 

Susisiekite

Telefonai:

Eglė: egle@ajaxtravel.lt
+370 650 92606

Neringa: neringa@ajaxtravel.lt
+370 654 92434

Klauskite

Visos teisės saugomos:ajaxtravel.lt
SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,