Tanzanija-Zanzibaras

TANZANIJA – ZANZIBARAS

(iš Italijos)

 

tanzania1Zanzibaras (suah. Jamhuri ya Watu wa Zanzibar) – pusiau autonominis Tanzanijos administracinis vienetas, kurį sudaro salos rytinėje Afrikos pakrantėje, Indijos vandenyne. Jame yra dvi didelės salos (Zanzibaras ir Pemba), o taip pat daugybė smulkių salelių. Gyventojų – apie 1 mln. (2000), bendras plotas – 2643 km².

 

Svarbiausias Zanzibaro centras – Zanzibaras, kurio senamiestis vadinamas Stone Town (suah. Mji Mkongwe, Akmeninis miestas).

Zanzibaras, nors yra Tanzanijos dalis, turi savo prezidentą, renkamą visuotiniuose rinkimuose, taip pat Atstovų Rūmus (50 narių, renkamų 5 metams).

 

Būdama tankiausiai gyvenama Tanzanijos dalis, ši labai maža teritorija yra dalinama į 5 administracinius regionus:

  1.                   Šiaurinė Pemba
  2.                   Pietinė Pemba
  3.                   Šiaurinis Zanzibaras
  4.                   Pietinis-centrinis Zanzibaras
  5.                   Vakarinis Zanzibaras

 

Balti smėlio paplūdimiai, perlamutrinis vandenynas ir bekraštė dangaus žydrynė – tai Zanzibaras, ketvirta pagal dydį, viena gražiausių salų pasaulyje, viliojanti poilsiautojus vandenyno gelmių grožiu, kultūrų įvairove ir egzotiška Afrikos gamta.

 

Visai netoli nuo Tanzanijos (už 30 kilometrų) pakrantės yra Zanzibaro salų grupė, kurią sudaro pagrindinės salos: Unguja, dažnai vadinama Zanzibaru, Pemba ir keleto mažų salelių.

 

Seniau Zanzibaras buvo vienas svarbiausių Rytų Afrikos prekybos centrų, kuriuose buvo prekiaujama prieskoniais, dramblio kaulu ir vergais. Dabartinė vyraujanti Zanzibaro religija – islamas. Salų regionui didelės įtakos padarė prekeiviai iš Arabijos.

 

Zanzibaro turizmas, kuriam sąlygos plėtotis atsirado tik po socializmo rėžimo griūties devyniasdešimtaisiais metais, šiuo metu yra tik „kūdikio vystykluose“.

 

Daugiausia turistų keliauja į Ungujos salą, garsėjančia puikiais paplūdimiais.

 

Salose tikrai verta apsilankyti vien dėl labai svetingų, draugiškų ir atvirų vietinių gyventojų.

 

Zanzibare patariama apžiūrėti iš koralų pastatytą istorinį miesto centrą. Įdomu vykti į prieskonių ekskursiją – saloje auginami muskato riešutai, vanilė, pipirai, kardamonas, ingveras, cinamonas ir gvazdikėliai.

 

Zanzibaras gali pasigirti ilgamete istorija. Iš prieskonių salos ji kažkada virto vergų sala, iš kolonijos – atostogų rojumi. Nuo 1964 m. rytinėje Afrikos pakrantėje įsikūrusi sala yra pusiau autonominis Tanzanijos vienetas. Salos sostinėje Zanzibare, kurio senamiestis vadinamas Stone Town (akmenų miestu – lt.), gyvena didžioji dauguma salos gyventojų .

 

tanzania

Susisiekite

Telefonai:

Eglė: egle@ajaxtravel.lt
+370 650 92606

Neringa: neringa@ajaxtravel.lt
+370 654 92434

Klauskite

Visos teisės saugomos:ajaxtravel.lt
SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,