Kuba

 

 

Klasikinė Kuba

 

„Ši sala – gražiausia sala, kokią tik yra regėjusios žmogaus akys“ – Christopheris Columbus

 

Kelionės privalumai

 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Kubos mozaiką (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Patikimi ir patikrinti ilgamečiai Kubos partneriai.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Poilsis viename garsiausių pasaulyje Kubos kurorte – Varadere.

 
Kelionės aukso fondas

 • Karibų salų perlas, salsos miestas – Havana (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Legendinis šokių šou naktiniame klube – kabarete „Tropikana“, po atviru dangumi.
 • Išsami pažintis su Nobelio premijos laureto, rašytojo Ernesto Hemingvėjaus gyvenimu Havanoje.
 • Pasivaikščiojimas Melecono – žvejų, šeimų ir porų pamėgta – krantine, vedančia iš Havanos senamiesčio į Vedadą.
 •  „Havana Club“ romo daryklos muziejaus lankymas, skirtingų rušių romo ragavimas.
 • El Moro tvirtovė, menanti kolonijinės epochos laikus, įspūdinga Havanos panorama nuo jos apžvalgos aikštelės.
 • Kelionė į Pinar del Rio provinciją – vadinamą „Auksiniu tabako trikampiu“. Pažintis su tabako gamyba.
 • Nuostabaus kraštovaizdžio Vinales slėnio apžvalga nuo Los Jazmines apžvalgos aikštelės (UNESCO pasaulio kultūrinis žmonijos paveldas).
 • Plaukimas valtimis požemine upe El Indio į olas, kuriose, dar iki atvykstant K.Kolumbui, gyveno vietiniai gyventojai indėnai.
 • Kelionė po didžiausią pelyną Kuboje – Cienaga de Zapata parką (UNESCO biosferos rezervatas).
 • Pažintis su Cienfuegos senamiesčiu, kuriame atsispindi XIXa. kolonijinė architektūra (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Kelionė į salos praeitį Trinidade (UNESCO pasaulio kultūros paveldas). Tai tarsi laiko neliečiamas miestas su puikiai išsilaikiusiais neoklasicistinio ir barokinio stiliaus pastatais, siauromis, legendomis ir tradicijomis alsuojančiomis gatvėmis.
 • Kubos herojų, kovojusių su Fideliu Kastro revoliucijos laikotarpiu, Ernesto Čegevaros miestas – Santa Clara.
 • Poilsis puikaus balto smėlio paplūdimyje garsiausiame Kubos kurorte – Varadere.

 

Kelionės programa

 

1 DIENA.

Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Havana.
Atvykimas į Havanos oro uostą. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vykstame į viešbutį. Esant galimybei vakarą siūlome praleisti garsiojoje Malekono krantinėje arba viename iš Havanos barų “El Floridita”“La Bodequita”, ragaujant kokteilius (už papildomą mokestį), kuriuos mėgo Ernestas Hemingvėjus: „Mojito“ (nacionalinis gėrimas iš romo, sodos vandens ir citrinos sulčių su mėtos lapeliu), „Daiquiri“ (kubietiškas gėrimas iš romo, žaliųjų citrinų sulčių ir cukraus sirupo). Vakarienė. 
Nakvynė viešbutyje.

 

2 DIENA. HAVANA.

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių ekskursija su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos. „Kubos sostinės vaizdas niekuomet nenusibosta. Lyg žvelgtum į mėgstamą paveikslą ir stebėdamasis vis įsitikintum, kad kaskart randi naują pribloškiančią smulkmeną“ Jeanette Erazo Heufelter. Apžvalginė ekskursija po Havaną. Tai nepakartojama pažintis su Kubos sostine, vietinių gyventojų švelniai vadinama „Senąja Karibų dama”. El Moro tvirtovė, menanti kolonijinės epochos laikus. Šią galingą tvirtovę 1589 m. pastatė ispanai Havanos uostui apsaugoti. Pakilus ant jos galingų gynybinių sienų atsiveria nuostabus vaizdas į Malekono krantinę, Meksikos įlanką ir senąją Havaną. Habana Vieja – senamiestis (UNESCO įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą), dailininkų Meka su daugybe ispaniškos architektūros paminklų, ryškiomis Karibų salų spalvomis ir formomis. Seniausia Plaza de Armas („Ginklų“) aikštė ir jos architektūrinis ansamblis su rūmais, puikiu kolonijinės architektūros pavyzdžiu; Katedros aikštė, kurios centrą puošia didžiausia Kuboje barokinė katedra. Jos požemiuose ilgą laiką ilsėjosi Kristupo Kolumbo palaikai (vėliau buvo išvežti į Seviliją). Keliaujame viena iš senamiesčio gatvelių „Mercaderes“ iki „Ambos Mundos“ viešbučio, kurio vienas iš kambarių net 7 metus buvo tapęs E.Hemingvėjaus namais. Būtent čia E.Hemingvėjus pradėjo raštyti savo romaną „Kam skambina varpai“.
Vėliau lankome „Havana Club” romo daryklą – muziejų, kuriame klausysimės įdomaus pasakojimo apie kubietiško romo istoriją ir jo gamybos procesą, o taip pat ragausime skirtingų rūšių romo. Ekskursijos po Havaną tęsinys: modernusis miesto centras su Prezidento rūmais, Revoliucijos aikšte, centriniu parku ir didinguoju Kapitolijumi, pastatytu pagal Vašingtono Kapitolijaus pavyzdį 1929 m., kuriame šiuo metu įsikūręs Havanos universitetas. Laisvas laikas. Vakarienė. Pageidaujantys (už papildomą mokestį) vakarą galės praleisti garsiausiame Kuboje „Tropicana” kabareto naktiniame klube po žvaigždėtu dangumi, kur stebėsime įspūdingą šokio ir muzikos šou. 
Nakvynė viešbutyje.

 

3 DIENA. HAVANA – PINAR DEL RIO – VINALES – HAVANA.

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Pinar del Rio, vieną gražiausių gamtos kampelių Kuboje. Tai žemės ūkio provincija, kurios beveik 70 proc. dirbamos žemės užima tabako plantacijos. Ši teritorija yra vadinama „Auksiniu tabako trikampiu”. Būtent čia užauginamas geriausias tabakas ir daromi garsiausi pasaulyje cigarai. Kubiečio priežodis sako: „Tu negali paprasčiausiai pasisodinti tabako. Tu turi su juo susituokti“. Laikas šiose vietovėse vis dar matuojamas cigaro užsitraukimais… Lankomės tabako plantacijoje ir fabrike, kuriame sužinome tabako gamybos istoriją ir pamatome, kiek darbo įdeda vietiniai gyventojai, kol tabako lapas pavirsta cigaru. Kelionę tęsiame į nuostabaus gamtovaizdžioVinales slėnį (1999 m. UNESCO paskelbtas kultūriniu žmonijos paveldu), kuriame įsikūręs nacionalinis parkas, bene gražiausia ir labiausiai lankoma salos vieta. Šioje vietoje esantis Siera de los Organos kalnynas yra vienas gražiausių Kuboje. Nuo Los Jasmines apžvalgos aikštelės atsiveria kerinti panorama į slėnį ir tabako plantacijas. Vinales miestelyje apžiūrime aikštę ir bažnyčią, didžiulį 120 m ilgio piešinį ant vieno iš mogotų šono, vaizduojantį evoliucijos teoriją. Ekskursija laiveliu požemine El Indioupe į olas, kuriose išvysime stalaktitus, stalagmitus, o taip pat grotas, kuriose, dar iki atvykstant K.Kolumbui, gyveno vietiniai gyventojai indėnai. Vakare grįžimas į Havaną. Vakarienė. 
Nakvynė viešbutyje.

 

4 DIENA. HAVANA – GUAMA – CIENFUEGOS.

Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos išvykstame į Matanzos provincijoje esantį Sapatos pusiasalį – idilišką gamtos kampelį su daugybe kanalų, pelkių ir kitų vandens telkinių, apaugusį tankiais tropiniais miškais. Atvykimas įCienaga de Zapata parką – didžiausią pelkyną Kuboje, kurį 2001 m. UNESCO paskelbė biosferos rezervatu. Apžiūrėsime didžiausią krokodilų fermą, kurioje pagal 1962 m. specialiai sukurtą programą, veisiamos ir auginamos dvi prie išnykimo ribos atsiradusios krokodilų rūšys. Grožėsimės įvairiomis retomis tropinių paukščių rūšimis ir mažiausiu paukšteliu pasaulyje – Karibų kolibriu. Laivu plaukiame į indėnų kaimą, išsidėsčiusį 12-oje Guama ežero salelių. Kaimelis puikiai iliustruoja ikikolumbinio laikotarpio Antilų salų indėnų bendruomenės gyvenimą. Laisvas laikas salelėse, kurios viena su kita sujungtos tiltukais. Kelionė įCienfuegos, vadinamą „Pietų perlu”, Kubos mažiausios provincijos sostinę. Tai vienintelis miestas saloje, įkurtas prancūzų. Jis įsikūręs gražioje įlankoje, Hagua tvirtove apsaugotoje nuo priešų. Dėl prancūziškos kilmės Cienfuegos nepanašus į kitus Kubos miestus: jis išsiskiria idealia plano simetrija, neoklasikiniu pastatų stiliumi ir ilgu pėsčiųjų bulvaru. Pasivaikščiosime po Marti parką su vienintele Kuboje Triumfo arka, pastatyta šalies nepriklausomybės garbei, apžiūrėsime: „Tomás Terry“ teatrą, Kultūros vertybių namus ir Nekalto Prasidėjimo Mergelės katedrą. Ilgiausia Kuboje Prado promenada pasieksime maurų stiliaus Valle rūmus, nuo kurių terasos atsiveria nepakartojamas vaizdas į Cienfuegos įlanką. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.
(P.S. Esant galimybei, nakvynė Karibų jūros pakrantės kurorte).

 

5 DIENA. CIENFUEGOS – SANCTI SPIRITUS – TRINIDADAS.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Sancti Spiritus miestą, vieną iš septynių Kubos miestų, kurį 1514 m. įkūrė ispanai. Miestas įkurtas šalia didžiausio salos ežero „Zaza“. Istorinis miesto centras su kolonijinio laikotarpio pastatais, seniausia Kubos bažnyčia, Serafino Sančeso parkas. Išvykimas į Trinidadą – miestą, tarsi sustingusį laike ir žavintį ne tik savo aikštėmis, gerai išsilaikiusiais neoklasicistiniais ir barokiniais pastatais, gatvėmis, kurios vis dar alsuoja tradicijomis bei legendomis, bet ir jūros bei kalnų artumu. Tai geriausiai išlikęs kolonijinio stiliaus miestas pasaulyje. Pasivaikščiojimas po senamiesčio gatves ir aikštes, kur architektūra prabyla XVIII-XIXa. bei XXa. pradžioje – cukraus gamybos pakilimo metu – populiarių stilių kalba, kuri prilygsta kelionei į salos praeitį. Miesto simbolis – vaizdinga Didžioji (Mayor) aikštė su senaisiais cukraus pramonės magnato grafo Bruneto rūmais. Šv.Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia. Užlipus į jos bokštą atsiveria nuostabi miesto panorama su pastelinių tonų namais ir tolumoje švytinčia Karibų jūra. Trovos muzikos namai, kuriuose pasiklausyme folklorinės kubiečių muzikos. Degustuosime unikalų Trinidado romo kokteilį, gaminamą iš romo ir medaus,„Canchanchara” to paties pavadinimo bare. Šio gaivinančio gėrimo praeityje šeimininkai duodavo vergams pasibaigus darbo dienai. Vakarienė. 
Nakvynė viešbutyje.
(P.S. Esant galimybei, nakvynė Karibų jūros pakrantės kurorte).

 

6 DIENA. TRINIDADAS – SANTA CLARA – VARADERAS.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos išvykstame į Varadero kurortą. Keliaujame per vadinamącukraus gamyklų slėnį, kuris laikomas žmonijos turtu. Sakoma, kad norint suprasti kubiečio sielą, būtina apsilankyti šiame slėnyje. Šis pasaulio paveldo objektas (nuo 1988 m.įrašytas į UNESCO) – tai kolonijinės cukranendrių cukraus pramonės ir socialinių santykių istorijos muziejus po atviru dangumi. Cukraus gamyklų slėnis atskleidžia ir iš Afrikos atgabentų vergų būtį. Atvykstame įSanta Clarą miestelį. Šis miestas dar vadinamas Kubos herojaus, kovojusio su Fideliu Kastro revoliucijos laikotarpiu, Ernesto Čegevaros miestu. Apžiūrime Čegevaros memorialą, revoliucijos muziejų, „La Caridat“ teatrą, paminklą popiežiui Jonui Pauliui II-ąjam atminti, kai jis 1998 m. lankėsi Kuboje, San Juan Bautista bažnyčią. Laisvas laikas. Išvykimas į Varadero kurortą. Vakarienė (viskas įskaičiuota). 
Nakvynė viešbutyje Varadero kurorte.

 

7 – 10 DIENOS. POILSIS PRIE JŪROS VARADERO KURORTE.

Varadero kurortas – žymiausias ir gražiausias Kubos kurortas – tai puikūs balto smėlio paplūdimiai, krištolo skaidrumo jūra, saulė ir nuostabi gamta, tropinė žaluma. Tai ir viena geriausių vietų nardymui. Jus nustebins daugybė koralinių salų ir povandeninė gyvūnija, augmenija bei įspūdinga povandeninė 70 metrų pločio ola Ojo del Megano. O ką jau kalbėti apie romantiškas vakarienes puikiuose žuvies patiekalų restoranuose, nuostabius saulėlydžius, pasivaikščiojimus po parką su daugybe restoranų ir barų, įsikūrusių palmių šešėlyje. Jei labiau vilioja naktinis gyvenimas – tai Varaderas nepaliks Jūsų abejingų naktiniais šou. Uždeganti kubietiška muzika, atlikėjų meistriškumas ir programų įvairovė čia yra vieni geriausių Kuboje.
Nakvynė viešbutyje.

Už papildomą mokestį Varadero kurorte siūlomos pačios įvairiausios pramogos:
☺ Nepamirštama kelionė jachta į jūrą, užsukant į įvairius povandeninio nardymo centrus, kur plaukiosite su delfinais ir patirsite nepakartojamų įspūdžių.
☺ Ekskursija laivu stikliniu dugnu. Šios kelionės metu Jūs galėsite įvertinti regiono povandeninio pasaulio grožį, įspūdingus koralų rifus.
☺ Pageidaujantiems pažintis su Varadero kurorto istorijos ir kultūros objektais – tai 1897 metais pastatytas fortas, delfinariumas, krokodilų ferma.

Poilsį Varadero kurorte galima pratęsti (būtina užsisakyti Lietuvoje).

 

11 DIENA.

Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas iš viešbučio. Nuvežimas į Havanos oro uostą. Skrydis iš Havanos: Havana – Europos miestas – Vilnius/Ryga/Varšuva.

 

12 DIENA.

Grįžimas.

  

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai.
 • Pervežimai autobusu su vėdinimo sistema pagal programą.
 • 5 nakvynės 3 – 4* viešbučiuose su pusryčiais ir vakariene.
 • 5 nakvynės 3 – 4* viešbučiuose su viskas įskaičiuota maitinimo sistema.
 • Vietinio angliškai arba rusiškai kalbančio gido paslaugos.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Grupės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Kubos viza (turisto kortelė) ~ 150 Lt / 43,44 Eur
 • Oro uosto mokesčiai ~ 1200 Lt / 347,54 Eur (tikslinama bilietų išrašymo dieną).
 • Sveikatos draudimas kelionės metu.
 • Išvykimo iš Kubos mokestis ~ 80 Lt / 23,17 Eur (25 CUC).
 • “Tropicana Show” ~ 250 – 300 Lt / 72,41 – 86,89 Eur
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai, gėrimai, papildomos paslaugos.

Papildoma informacija

 • Minimalus keliautojų skaičius – 15 asm.
 • Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis, todėl rekomenduojame kelionę užsisakyti iš anksto.
 • P.S. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami!
 • Pastaba: objektų lankymo eiliškumas gali keistis.

 

 *Kelionės organizatorius „Grūda“

Susisiekite

Telefonai:

Eglė: egle@ajaxtravel.lt
+370 650 92606

Neringa: neringa@ajaxtravel.lt
+370 654 92434

Klauskite

Visos teisės saugomos:ajaxtravel.lt
SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,