Balio sala

bali1Balio sala yra tik nedidelis lopinėlis vienos didžiausių pasaulio valstybių – Indonezijos – žemėlapyje, tačiau tai labiausiai lankoma turistų Indonezijos sala. Dažniausiai ji pritraukia “laukinio” turizmo gerbėjus, nuotykių ieškotojus. Balis vadinamas įvairiausiais vardais – tūkstančio dievų, tūkstančio šventyklų, meilės sala arba tiesiog rojumi. Kiekvienas atvykėlis iš karto suvokia, jog pakliuvo į “kitokio” pasaulio erdvę: ypatingos kitokios gamtos, kultūros, gyvenimo būdo. Gali visa tai tyrinėti, stebėtis, grožėtis ir ilsėtis.

 

Tai vienintelė salelė didžiausioje musulmoniškoje valstybėje, kur susimaišė induizmo ir budizmo kultūros. Jos tarsi nepalietė nei nuo XVI a. ją supanti islamiškoji kultūra, nei tris šimtmečius trukęs olandų viešpatavimas, nei pagaliau turizmo bumas, prasidėjęs čia septintajame dešimtmetyje. Viskas čia paklūsta senosioms tradicijoms: baliečių būstai, primenantys šventyklas, kuriuose ne tik gyvenama, bet ir meldžiamasi, aukojama dievams, bei saugomos urnos su artimųjų palaikais. 

 

Jų apranga – tradiciniai sijonai sargonai. Viskas yra puošnu: šventės, laidojimo apeigos, verslai ir gyvenimo būdas. Baliečiai  neslepia nuo pašaliečių savo papročių ir ritualų.

 

Balio sala primena didelę meninkų dirbtuvę. Pravažiuojant kai kuriuos kaimus ir miestelius atrodo, jog gera pusė salos gyventojų raižo medį, gamina orginalius baldus, tapo pina ir audžia, margina įmantriausiais batikos raštais ar kuria akmens skulptūras. Balio kaukės ir stabai garsėja visame pasaulyje. Viskas daroma kokybiškai su išmone.

 

Pietinėje Balio salos dalyje išsiskiria trys kurortinės vietovės: Kuta, Sanuras ir Nusa Dua. 
Visos jos skirtingos, tačiau kiekviena įspūdinga savaip.
Seniausias ir demokratiškiausias kurortas – Kuta. Įspūdingos vandenyno bangos sutraukia nemažai banglenčių sporto aistruolių. 
Per 10 km palei vandenyną nusidriekusiame kurorte daugybė viešbučių, suvenyrų parduotuvių, kavinių. 
Vakarais čia verda intensyvus gyvenimas
Nusa Dua kurortas skirtas turtingiems turistams, mėgstantiems ypatingą prabangą ir komfortą. 
Čia galima mėgautis viskuo nekeliant kojos iš viešbučio.
Samuras ramus kurortas su puikiais šviesaus smėlio paplūdimiais, ramesne vandenyno pakrante (ją sudaro įlankėlė). 
Samure įsikūrę dauguma turtingų Balio salos gyventojų.


 

bali

Susisiekite

Telefonai:

Eglė: egle@ajaxtravel.lt
+370 650 92606

Neringa: neringa@ajaxtravel.lt
+370 654 92434

Klauskite

Visos teisės saugomos:ajaxtravel.lt
SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,